kamnářství Poděbrady
Krby Kamna Székely
kamnářství s dlouholetou tradicí
kamnářství Poděbrady

Teplovodní krbové vložky

Čerpání dotací na krbové vložky HOXTER
Teplovodní krbové vložky Teplo, které krbové nebo kamnové topeniště vytvoří je v některých případech problém distribuovat do celého domu. Alternativou horkovzdušného rozvodu nebo sálavých ploch je předání tepla do jiného media-vody. Vodu ohřátou v teplovodní krbové vložce nebo kamnech s teplovodním výměnkem můžeme rozvést díky stávajícím nebo novým rozvodům do celého domu. Takové topeniště představuje „kotel“, jehož výkon je třeba velmi důkladně zvážit. Dimenzování výkonu krbové vložky s teplovodním výměníkem / kamen s teplovodním výměníkem je dobré vždy konzultovat také s topenářem, který ji do systému zapojí a navrhne sestavu celého systému. Do systému se doporučuje zapojit akumulační nádrž dle výkonu zvoleného topidla a další příslušenství jako expanzní nádobu, třícestný ventil nebo čerpadlo. To vše zajistí topenáři.

Krbová vložka/krbová kamna s teplovodním výměníkem mají různý poměr předání energie do vodního systému. Poměr výkonu se pohybuje od 30/70% až po 80/20% voda/vzduch. Tento poměr se liší podle konstrukce topeniště a teplovodního výměníku.

Teplovodní krbové vložky
Jednou možností jsou topeniště firmy Brunner. Kamnové vložky nabízí možnost topení do akumulačních tahů ale i do teplovodního výměníku. Do vodního systému dokážou předat až 70% výkonu dle použitého typu. Sortiment zahrnuje i topeniště krbová. Tyto systémy je možné dodat plně automatické včetně možnosti spalování dřeva i pelet.

Mezi další nabízené krbové vložky s teplovodním výměníkem patří výrobky Aquador. Provedení s rovným sklem, prismatickým nebo obloukovým sklem uspokojí širokou poptávku. Tato řada topenišť je nabízena ve variantách s ochlazovací smyčkou i bez.

Všechna topeniště mohou mít přívod externího vzduchu.

Dotované krbové vložky HOXTER

Teplovodní krbové vložky

Naleznete na eshopu pod kartou v menu Teplovodní krbové vložky pod odkazem na značku Hoxter.
V současné chvíli nabízí dva typy topeniště. Menší z nich, vhodné především do nízkoenergetických domů nabízí jako jedno z mála výkon už od 8 kW.

Tato teplovodní krbová vložka má maximální výkon 15kW. Poměr předaného tepla do vody je až 80%.

Větší krbová vložka je o výkonu 13-25kW se stejným poměrem výkonů. Tyto topeniště mají dvojité prosklení a centrální přívod vzduchu.

Teplovodní krbové vložky

Čerpání dotací na krbové vložky HOXTER

Na teplovodní krbové vložky Hoxter je možné čerpat dotace z programu ZELENÁ ÚSPORÁM.

Dotace až 80 000 na krby z programu zelená úsporám!

Program Zelená úsporám podporuje realizace opatření vedoucích k úsporám energie a využití obnovitelných zdrojů energie v rodinných a bytových domech. Podmínkou pro získání dotace je splnění podmínek programu a dokončení realizace opatření po 1. dubnu 2009.

Aktuální informace
vloženo: 27.08.2014
1. 9. ZAVŘENO
Dne 1. 9. bude prodejna uzavřena z důvodu účasti na školení. Děkujeme za pochopení.
vloženo: 01.08.2014
2.8. - 6.8. ZAVŘENO
2.8. - 6.8.2014 prodejna uzavřena. Veškeré emaily a objednávky budou vyřízeny po tomto datu. Děkujeme za pochopení.
vloženo: 12.05.2014
Nově možnost platba platební kartou.
Nově Vám na prodejně nabízíme možnost platit platebními kartami.