kamnářství Poděbrady
Krby Kamna Székely
kamnářství s dlouholetou tradicí
kamnářství Poděbrady

Sálavé teplo

Sálavé teplo je v dnešní době opět velmi populárním způsobem vytápění
Sálavé teplo je v dnešní době opět velmi populárním způsobem vytápění a vývoj směřuje tímto směrem. Lidé postupně přicházejí na to, že je daleko zdravější a příjemnější, ale také že má spoustu dalších výhod - především v podobě komfortu při topení. Níže rozebereme, jaké jsou možnosti při výběru tohoto typu vytápění.

Sálavá kamna s tahovým systémem

Sálavá kamna s tahovým systémem Topeniště je s menšími přikládacími dvířky, často i bez prosklení, se šamotovým tahovým systémem. Dimenzování vychází z vytápěného prostoru se zohledněním komína. Stavba je konstruována dle požadované doby akumulace. Topidlo předává energii především sáláním. Zajišťuje rovnoměrnější rozložení tepla v prostoru. Z vlastních zkušeností víme, že rozdíl teplot podlahy, stěn a stropu i ve velké místnosti je minimální. Sami se o tom můžete přesvědčit i na naší prodejně, kde taková kamna postavena jsou. Často se setkáváme s tím, že si pod názvem "sálavá kamna" představují zákazníci pouze klasická kamna, například i s ležením, jaká mívali naši předkové. S dobou se ale samozřejmě vyvíjí i design kamen, takže si můžete vybrat mezi klasickým ale i moderním stylem. Sami můžete porovnat styly na obrazcích níže. Každý si vybere svůj styl vhodný do daného prostoru.

Hypokaust systém

Varianta jako předchozí – sálavá kamna s tahovým systémem rozšířená o uzavřený horkovzdušný systém. Toto řešení je vhodné při potřebě vytápět současně i sousední místnosti či místnosti v patře domu. Toto je velmi efektivní řešení, protože jedním topidlem je možné vytopit celý dům a to jedním z nejúspornějších řešení.

Hypokaust systém Nevýhodou je náročnost na přípravu stavby - u takového topidla je třeba "postavit dům kolem kamen". V naprosté většině případů jsou místnosti nevhodně rozmístěné, takže velmi doporučujeme, aby nás zákazník kontaktoval ještě před schválením projektu, nejlépe však při jeho tvorbě. Tím lze předejít problémům nebo i nemožnosti postavení topidla.

Sálavá kamna s tepelným výměníkem a otevřeným nebo uzavřeným teplovzdušným systémem

Sálavá kamna s tepelným výměníkem Tato varianta je kombinací jak sálavého tepla, tak tepla konvekčního. Topeniště je s menšími přikládacími dvířky (většinou je možné použít i tzv. kamnovou vložku) s připojením litinového nebo šamotového tepelného výměníku. Obestavba je konstruována tak, že je možné ji uzavřít - tím jsme schopni dosáhnout delší doby akumulace. Nebo pokud se otevře výdechová mřížka, nastartuje se konvekce avšak na úkor doby akumulace celého tělesa. Máte tak možnost výběru mezi akumulací a konvekcí.
Aktuální informace
vloženo: 07.09.2015
ZAVŘENO 14. - 19. 9. z důvodu účasti na výstavě ForArch

Vážení zákazníci, v době od 14. do 19. 9. 2015 bude prodejna v Choťánkách zavřena z důvodu účasti na výstavě ForArch, objednávky z eshopu budou vyřizovány v týdnu od 21.9. Děkujeme za pochopení.

Srdečně Vás tímto na výstavu ForArch v PRaze Letňanech také zveme. Uvidíte zde funkční akumulační kamna, funkční klasický kachlový sporák, akumulační sloupová kamna a horkovzdušný třístranně prosklený krb. V případě zájmu Vám poskytneme volnou vstupenku na veletrh. Budeme se na Vás těšit!

Vstupenku si také můžete vytisknout na tomto odkazu: http://for-therm.cz/vystavovatel/voucher?v=9ffcb0976d27a069a70b454aae77f710