kamnářství Poděbrady
Krby Kamna Székely
kamnářství s dlouholetou tradicí
kamnářství Poděbrady

Kamna

Volně stojící kamna dokonale zajistí okamžité teplo v místnosti kde kamna stojí.
Kamna

Volně stojící kamna dokonale zajistí okamžité teplo v místnosti kde kamna stojí. Proto je nutné je správně dimenzovat. Příliš velká kamna budete škrtit a nedosáhnete optimálního spalování. Kamna s malým výkonem budete přetápět a kamna se brzy zničí.

Orientační potřebný výkon si můžete spočítat zde. Berte na vědomí, že kamna jsou lokální topidlo a nemůžete s nimi vytopit celý dům. Jedinou výjimkou jsou kamna s teplovodním výměníkem. V našem e-shopu nabízíme litinová kamna, kachlová kamna, kamna na pelety i kamna s teplovodní výměníkem.

Tradičním výrobcem litinový kamen s dvoustupňovým spalováním je norská firma Jotul. Krbová kamna Jotul v klasickém rustikálním designu mohou být dominantou nejen chalupy ale i zajímavého moderního interiéru. Moderní kamna Jotul se řadí k nejúspěšnějším designovým produktům v oboru. Některé produkty nesou prestižní značku RedDot Design Award. Velkou předností těchto kamen je sekundární spalování, které uspoří palivo a prodlouží dobu, po kterou nemusíte přikládat.

Stejný standard spalování, kvality provedení i designu nabízí produkty dánského výrobce zaměřujícího se na krbová kamna a krbové vložky – SCAN. Většina produktů jsou kamna ocelová, ale v nabídce naleznete i kamna litinová. Zajímavým produktem jsou závěsná kamna Scan DSA 5 nabízející nádherný pohled do ohně. Dalším nabízeným výrobcem je dánská značka Morso.

Dánská litinová kamna Morso si můžete vybrat především v mnoha moderních provedeních. Kamna nabízí jednoduchý strohý design hodící se do jakéhokoli interiéru. Milovníci klasiky si ale také přijdou na své. Nádherný kus „nábytku“ jsou například kamna Morso 2B CB Classic. Téměř všechny produkty nabízejí sekundární spalování.

Kamna pro labužníky – Iron Dog – Brunner, která jsou svým precizním zpracováním a designem pro náročné. Nevelká řada litinových krbových kamen nabízí netradiční vzhled kamen. Všechna kamna mají vysokou účinnost spalování splňující nejpřísnější normy. Masivní litina zaručuje dlouhodobou akumulaci tepla.

Zajímavou řadou kachlových kamen se chlubí italský výrobce LaNordica. Převážně litinová kamna s ocelovým nebo kachlovým pláštěm nabízí mnoho barevných variant kamen. Italové jsou známí svým citem pro krásné věci. I tato krbová kamna vás v tomto smyslu nezklamou. Krásné provedení moderních kachlových kamen, kachlových sporáků a dalších kamen uspokojí snad každého.

Českým zástupcem v naší nabídce je značka Romotop. Ocelová kamna s kachlovým obkladem nabízí opravdu širokou škálu různobarevných provedení kamen. Z třiceti barevných možností glazur si jistě vyberete t u nejvhodnější pro váš interiér. Kvalitní ocelová konstrukce – Korten- zajišťuje dlouhou životnost a šamotová výstelka topenišť akumulaci kamen. V nabídce jsou již i kamna s litinový topeništěm.

Další sortiment je doplněn kachlovými kamna Želetava nebo Hein Aloko a nejen teplovodními kamny Edilkamin. Pro některé objekty jsou vhodná kamna s teplovodním výměníkem. Teplovodní výměník zajistí distribuci získaného tepla do celého domu. V nabídce naleznete i několik modelů nabízející různé výkony do teplovodního systému.

Na českém trhu naleznete nepřeberné množství kamen. Rádi vám s výběrem pomůžeme a kamna vhodná pro vás doporučíme.
Přehled kamen naleznete na stránkách e-shopu.

Aktuální informace
vloženo: 26.06.2013
Napsali o nás - Chatař a chalupář
Velmi nás potěšilo, že se o naší realizaci kachlových kamen zmínili majitelé krásných roubených chalup v Lysečinách. Přečtěte si zajímavý článek.